Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Generali Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

POZOR! SCM Open je skutečně „OTEVŘENÉ“. Kdo se může zúčastnit?

Víkend 9. a 10. února 2019 je z pohledu domácího biatlonu vyhrazen závodů SCM Open v Jilemnici pro všechny kategorie dorostu a juniorů. Jak z názvu vyplývá, závody jsou určené sportovcům zařazeným do středisek SCM resp. TCM (první dorostenecké ročníky M a W 16). Současně se však jedná i o závody otevřené (Open) dalším talentovaným jedincům mimo SCM (TCM).

Kdo tedy může na SCM Open v Podkrkonoší startovat?

 

„Pokud pomineme členy SCM mohou v Jilemnici nastoupit všichni držitelé I. výkonnostních tříd z letošní sezóny v kategoriích W a M 16, W a M 19 i z kategorií juniorských. Dále závody otevíráme držitelům II. výkonnostních tříd ročníků 2002, což jsou vlastně ´provoročáci´ staršího dorostu,“ vysvětluje ředitel soutěží ČSB Vlastimil Vávra a dodává: „Prosím trenéry ze všech klubů, aby si pozorně prostudovali propozice, protože účast v SCM Open se tak otevírá opravdu širšímu kruhu závodníků.“

Propozice SCM Open v Jilemnici 9. – 10. února 2019

V jilemnickém areálu Hraběnka čeká mladé sportovce nejprve sprint, a pak bude následovat stíhací závod. „Všechny kategorie holek a všechny kategorie kluků budou mít vždy jednotnou trať, abychom mohli porovnat sportovce napříč kategoriemi. Závodit se bude na distancích určených pro starší dorost tedy W a M 19. Drobnou výjimkou tvoří mladší dorost W a M 16. Nejmladší kluci a holky budou mít zbraně ve stojanech, jak jsou zvyklí,“ uzavírá Vlastimil Vávra.

 

Tomáš Hermann

Foto: Jan Matouš

 

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook