Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Generali Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Fotoreport: Michal Krčmář si zahrál v reklamě pro Hamé

Z biatlonisty Michala Krčmáře se na jeden den stal herec. Společnost Hamé, hlavní partner Českého biatlonu, totiž Krčmáře obsadila do televizního spotu, který se bude na obrazovkách objevovat během nadcházející sezóny. Natáčelo se na fotbalovém hřišti v Hrobicích nedaleko Zlína, kde vznikla improvizovaná fanzóna. „Zvažovali jsme i Nové Město, ale ten prostor byl pro nás příliš rozlehlý. Potřebovali jsme úzkou výseč ohraničenou lesem,“ vysvětlil volbu destinace Radek Kameník z IS Produkce, která spot vytvářela.

„Už začátkem léta jsme se bavili o tom, jak přistoupíme k další sezoně, s jakými výrobky chceme biatlon spojit. Volba padla na paštiku Hamé Májka. Biatlonu často fandí celá rodina a Hamé Májka se k rodinné svačině perfektně hodí.“ říká Product Group Manager manager Hamé Petr Janda, se kterým na projektu pracovali ještě tři kolegové.

Příprava samotného spotu zabrala podle Kameníka asi měsíc. „Na kreativě se podílel užší tým pěti lidí, teď na place je nás včetně komparzu asi osmdesát.“ Režie se ujal Jan Bártek (na fotce níže uprostřed), který stojí mimo jiné za úspěšným seriálem České televize Kosmo.

Paštik Hamé Májka se během natáčení spotřebovalo zhruba 40. K tomu přidejme 15 bochníků chleba. Mňam!

Abychom měli čísla kompletní, dodejme, že umělý sníh pokryl zhruba 700 metrů čtverečních včetně stromů. Vyráběl se od velmi časných ranních hodin.

Herci měli nástup až na půl osmou. A proč hlavní roli dostal zrovna olympijský medailista Michal Krčmář. „Asi proto, že jsem hezký. Nebo jim ostatní odřekli a zbyl jsem já,“ smál se český biatlonista. Možná nebyl tak daleko od pravdy. „Potřebovali jsme muže. Nechal jsem to na ženské části našeho týmu a ta byla jednoznačně pro Michala. Asi je tedy nejsympatičtější a nejpřitažlivější,“ odpověděl podobně dobře naladěný Petr Janda z Hamé.

Krčmář se na svůj herecký part od začátku těšil. „Už když jsem si četl scénář, tak se mi líbilo, jak je spot propracovaný. Moc rád jsem se natáčení zúčastnil.“ Zápletku spotu samozřejmě prozrazovat nebude, ale naznačit můžeme. Michal Krčmář si zahraje takového „Mirka Dušína“. „I v životě se snažím dělat dobré skutky a pomáhat, ale za Mirka Dušína bych se neoznačoval,“ culí se český biatlonista.

Krčmářův herecký výkon ocenil i zástupce Hamé Petr Janda, dříve sám aktivní sportovec a dnes pravidelný divák biatlonu. „Klobouk dolů, jak to zvládl. Michal je velmi šikovný a přirozený. Myslím si, že výsledek bude stát za to.“

„Je tady víc lidí než v realizačním týmu Českého biatlonu. Asi vznesu požadavek na svaz, jestli by nešlo rozšířit tým. Aby o nás bylo víc pečováno,“ vtipkoval Michal Krčmář.

A pak uklidnil všechny fanoušky. „Radši zůstanu u biatlonu. Hraní je na mě trochu zdlouhavé.“

 

Karel Halberštádt, Petr Slavík

Foto: Petr Slavík

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook